PRELEX

Zbavte sa okuliarov a kontaktných šošoviek na čítanie

Je tu PRELEX!

Prelex je moderná metóda korekcie presbyopie, teda problému so zaostrovaním na blízko po 40. roku života. Operácia prelex spočíva vo výmene vlastnej šošovky za novú, multifokálnu. Táto šošovka dokáže zaostriť na blízko aj na diaľku. Po operácii pacient vidí ostro bez okuliarov alebo kontaktných šošoviek.

Operácia je vhodná pre pacientov nad 40 rokov, ktorí potrebujú okuliare na čítanie aj do diaľky.

V našej očnej klinike Doftall  praktizujeme PRELEX ako bezbolestný chirurgický zákrok, ktorý zaberie približne 15 minút. Počas neho je do oka pacienta implantovaná nová multifokálna šošovka AcrySof® IQ Restor® a pacient sa po zákroku vracia domov.

Táto procedúra umožňuje odstránenie širokej škály dioptrií. PRELEX pôsobí aj ako prevencia vzniku sivého zákalu na operovaných očiach a výrazne znižuje riziko zeleného zákalu.
Multifokálna šošovka AcrySof® IQ Restor® je inovatívnym riešením, ktoré zlepšuje zrak na všetky vzdialenosti – blízko, stredná vzdialenosť a diaľku súčasne. Používame varianty AcrySof® IQ Restor® s prídavkom + 2,5D alebo + 3,0D, a tiež AcrySof® IQ Restor® Toric v prípade, že pacient má k dispozícii ešte zakrivenú rohovku a chce po operácii eliminovať potrebu okuliarov.

Výnimočné výsledky

Rýchla rekonvalescencia a zlepšenie kvality života
1-3

S vami počas celého zákroku

Počas celej operácie bude s vami lekárka, ktorá vám predtým stanovila diagnózu a vykonal predoperačné vyšetrenia a konzultáciu. Lekárka dôkladne pozná vašu diagnózu a zdravotný stav očí, čo prispieva k optimálnej starostlivosti. Na operačnej sále asistujú skúsené zdravotné  sestry s chirurgickou špecializáciou, ktoré zabezpečia plynulý priebeh zákroku.

Prečo si vybrať

našu kliniku?

Vráťte si jas a ostrosť videnia s našou odbornou starostlivosťou. Kontaktujte nás ešte dnes a objavte cestu k životu bez obmedzení v dôsledku katarakty!

Expertíza očného lekára

Lekárka má skúsenosti v diagnostike a liečbe prelexu, učila 7 rokov na kataraktovej škole.

Trvalá korekcia videnia

S operáciou PRELEX dosiahnete dlhodobú korekciu vášho zraku, čo vám umožní žiť bez okuliarov či šošoviek.

Zlepšenie kvality života

S novou multifokálnou šošovkou AcrySof® IQ Restor® dosiahnete optimálne videnie na blízko, na strednú vzdialenosť a na diaľku súčasne, čo zlepší vašu každodennú interakciu s okolím.

Rýchla rekonvalescencia

Počas krátkej doby sa vrátite k svojmu bežnému životu. Operácia trvá približne 15 minút na jedno oko a už na druhý

Pred operáciou PRELEX

Pred samotnou operáciou absolvujete sériu dôkladných predoperačných vyšetrení, ktoré zahŕňajú posúdenie vášho zdravotného stavu očí. Približne 2-3 hodiny po vyšetrení by ste nemali riadiť motorové vozidlo. Tieto vyšetrenia umožnia našej lekárke navrhnúť najvhodnejší spôsob operácie. Venujte pozornosť aj vyšetreniam u vášho obvodného lekára a lekára internistu. Operácia nie je vhodná pre každého pacienta, preto sú konzultácia a predoperačné vyšetrenia dôležité.

Samotný zákrok

Operácia PRELEX sa vykonáva v lokálnej anestézii a je absolútne bezbolestná. S použitím femtosekundového laseru vytvorí náš očný chirurg malú štrbinu v oku, cez ktorú odstráni pôvodnú šošovku a následne vloží novú multifokálnu šošovku. Celý zákrok trvá približne 15 minút na jedno oko, po ktorom môžete odísť domov, ideálne s doprovodom. Po operácii dodržujte pokyny lekára.

Po operácii

V deň operácie sa odporúča dodržiavať kľudový režim, ideálne do druhého dňa. Už na druhý deň pacienti výborne vidia bez výrazných ťažkostí. Kvalita videnia sa ďalej zlepšuje prostredníctvom tzv. neuroadaptácie. Celková rekonvalescencia trvá 3 dni po operácii, po ktorej môžete vrátiť do práce.

Dôverné vzťahy s pacientom

Zakladáme si na dôvere medzi nami a pacientmi. Počas celého procesu od prvých vyšetrení až po finálne vyšetrenia po operácii vám bude k dispozícii lekárka, ktorá podrobne pozná váš zdravotný stav. Počas operácie vám bude asistovať tím diplomovaných operačných sestier. Vaše pohodlie a bezpečnosť sú našou prioritou.
Získať späť ostrosť videnia a žiť bez dioptrických pomôcok je teraz jednoduchšie ako kedykoľvek predtým s operáciou PRELEX.

Kontaktujte nás ešte dnes a objavte nový rozmer videnia!

Potrebujete poradiť?

Neváhajte sa opýtať.
Telefón: