Botox a výplne vrások

Botox

Vyhladzovanie vrások pomocou botoxu je pomerne častý zákrok. Tento preparát sa v plastickej chirurgii používa veľmi často. Dokáže dočasne paralyzovať svaly. Práve zablokovaním týchto svalov botox spôsobí vyhladenie a zmenšenie množstva a hĺbky vrások tváre a nižšiu tvorbu nových vrások.

face

Botox sa ako vyhladzovač vrások používa iba od 90-tych rokov. Neurológovia používajú botox asi štvrťstoročie a nezistili závažné kontraindikácie, ani alergie. V roku 2002 americká FDA udelila súhlas s používaním botulotoxínu typu A (BOTOX) na dočasné vylepšenie vzhľadu a funkcie glabelárnych línii medzi očami a obočím. Od toho času sa Botox používa v množstve indikácii pre vylepšenie vzhľadu bez použitia skalpelu a operačných prístupov, hlavne v oblasti vrások tváre, čela a očí. Výsledky daných kozmetických procedúr môžu trvať bez komplikácii až osem mesiacov.

injection

Aplikovať botulotoxín môžu len vyškolení lekári.

Redukujeme:
  • Mimické vrásky okolo očí
  • Mimické vrásky čela
  • Glabella - vráska medzi obočím

Výplňové materialy "kyselina hyalurónová"

cost

Pokiaľ sú vrásky spôsobené prepadnutím kože,  vytvárajú sa hlboké záhyby a táto vráska je prítomná aj keď človek nepoužíva mimické svaly, nie je botox účinný. V takýchto prípadoch sa využívajú preparáty, ktoré vyplnia prepadnuté miesto na koži, a tak ju vyrovnávajú.  Tieto výplne sa využívajú na vyhladzovanie vrások od nosa  k vonkajšiemu kútiku úst (nazolabiálna ryha),  medzi obočím na korení nosa, či na vyplnenie hlbších vrások v okolí pier.

Estetický zákrok aplikácie výplne sa prevádza v lokálnej anestézii. Kryštálovo čistý gél sa vstrekne do kože veľmi tenkou ihlou v malých dávkach pod pokožku. Trvanie výkonu je približne 20 min. Po aplikácii sa na ošetrovanú partiu prikladá chladivý vankúšik. Po aplikácii sa môžu vyskytnúť pozákrokové začervenania, či mierne opuchy, ktoré krátko po zákroku vymiznú.

kiss